Kapat

BMW Hissedarları Tesla’nın Avantajına İlişkin Endişeli

Hissedarlar BMW’ye Tesla’yı sudan çıkaracak elektrikli modeller hakkında soru soruyorlar.

Genel olarak premium otomobil üreticileri elektrikli, otonom ve bağlı otomobiller gibi yeni trendler nedeniyle satışları artırmada ve Ar-Ge maliyetlerini yükseltmede zorluklarla karşılaşıyorlar.

Otomotiv analistlerine göre, şu anki premium / lüks markaların iş modelinin, özellikle satışları gerçekten zirveye çıktığında ve şimdi düşüş gösterecek şekilde yeniden keşfedilmesi gerekiyor.

BMW Group örneğin para cezaları olmadan, yine de on yılda en kötü gelir elde edilebilir. Diğer markalar – Mercedes-Benz, Audi, Jaguar Land Rover – aynı zamanda baskı altında. Avrupa’da yalnızca Volvo’nun öne çıktığı bildirildi.

Premium pazardaki durum Tesla’nın oyuna yüksek hacimli satışlarla girip, iyi bir dilim pasta yediğinde şimdi daha da zor .

Bazı yatırımcılar, şimdiden BMW’nin geleceği hakkındaki endişelerini dile getirdiler ve hissedarlar toplantısında yüksek alkışlarla desteklenen elektrikli arabaları yeterince zorlamadılar:

“Prim otomobil üreticileri de Tesla’nın büyümesiyle tehdit edildi. BMW’nin yeni yıllık hissedarlar toplantısında CEO’su Kreuger, BMW’nin elektrikli otomobil yelpazesini genişletirken gösterdiği dikkat nedeniyle eleştirildi.

“Bu model nerede saldırgan?” Alman hissedarlar derneği Başkan Yardımcısı Daniela Bergdolt yaptığı konuşmada, hissedarlardan yüksek sesle alkışlar aldığını söyledi. “Tabii, iNEXT’i aldınız, ama Tesla’yı altedecek bir şey bekleniyor.”

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »