Kapat

BMW i3 Sona Geldi: Artık Üretilmeyecek

BMW i3, üretimin sonunu işaretlemek için son sınırlı sayıya giren BMW i8’in kaderini paylaşacak.

Resmen doğrulandı, BMW i3’te tıpkı BMW i8 gibi artık sona geldi. Bundan sonra varlığını i3s olarak devam ettirecek.

Pieter Nota, Müşteri sorumlu BMW AG Yönetim Kurulu üyesi Markalar ve Satışından sorumlu ve Financial Times‘ a bu konulardan bahsetti. Pieter i3s olarak yola devam edeceklerini söyledi.

Yeni elektrifikasyon stratejisinin, sıra dışı tasarım ve CFRP’yi daha fazla okuduğumuz gibi daha fazla öngörmediği anlaşılıyor: “firma” elektrifikasyonu daha çok ana akıma getirmeyi hedefliyor “.

BMW, 2013’ten bu yana, satışları her yıl artmakta olan bu yılki 25.000’den fazla olmak üzere, 150.000 i3’ün üzerinde satış yaptı.

Cevabı olmayan soru BMW i3’ün şu anki kuşağının ne kadar süreyle üretileceğidir? Elbette 2020’ye kadar, ama bunun ötesinde bilinmiyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir