Kapat

BMW i3 Üretilecek mi Yoksa i3s Olarak mı Devam Edecek?

BMW CEO’su bu konuda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

BMW firması i3’ün geleceği hakkında bilgi kirliliğine son vermek üzere bir açıklamada bulundu. Daha önce i3 elektrikli kasanın artık üretilmeyeceği ve BMW’nin i3s ile yoluna devam edeceğine dair bilgiler ortaya çıkmıştı.

Dünya çapında 150.000 adet satış rakamına ulaşan i3, bu başarısını devam ettirmek isteyecektir ancak yeni batarya paketi ile de devam edilebilir. Bu konuda BMW CEO’su şu açıklamalarda bulundu.

i3 modelinin bir süre daha piyasada kalacağını açıkladı. Kendisi buna ek olarak aracın ilerleyen süreçte bazı geliştirmeler kazanacağını da belirtti. 

Ayrıca BMW’nin 2024 yılına kadar i3 üretimi ile ilgili olumsuz bir durumu bulunmamaktadır. 2024 yılından sonra ise devam mı edilecek yoksa üretimi sonlandırılacak mı daha sonra karar verilecek.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 12 =