Kapat

BMW i3’lerin RoadStyle ve i8 Ultimate Sophisto Sınırlı Üretimlerini Duyurdu

BMW i8 için, üretimin sonunu belirleyen son baskı olacak.

BMWi3s ve BMW i8 modellerinin 2019 yılının sonlarında üretime girecek olan çoğunlukla iç ve dış modifikasyonlarla iki yeni sınırlı baskısını duyurdu.

BMW i3s Sürümü RoadStyle ile sınırlı olacaktır ve 900 adet üretim olurken, küresel birimler i8 Ultimate Sophisto yalnızca 200 adet olacağını bildirmekte (birlikte Coupe ve Roadster).

BMW, i8 için Ultimate Sophisto baskısının “dünyanın en başarılı plug-in hibrit spor otomobilinin üretiminin sonunu işaretleyeceğini” itiraf etti . İ8 PHEV’in nihai halefi ile ilgili tüm spekülasyonlara son verecek. Hiçbiri olmayacak.

İ8’in toplam satışları (2014’ten bu yana) muhtemelen 17.000’in üzerindedir, ancak 20.000’e ulaşıp ulaşmayacağı şüphelidir.

“Bugün BMW, BMW i serisi elektrikli ve PHEV araçlarına iki özel sürüm sunuyor. İ3s Sürümü RoadStyle, tamamen elektrikli model olan en hızlı ve en sportif i3’ü seçti ve daha önce bulunmayan özel ayrıntılara sahip agresif Akışkan Siyah boyayı ekledi. Özel sürümün 1000 ünite altında i3s dünya çapında satışa sunulacak.I8 Ultimate Sophisto Sürümü, her ikisi de özel detaylar ve iç dokunuşlarla çok zarif bir E-Bakır kaplama kombinasyonuna sahip olan Coupe ve Roadster modellerinde satışa sunulacak. Dünyada çok sınırlı bir 200 adet satışa sunulacak, ilk gelen, ilk hizmet verecek ve dünyadaki en başarılı plug-in hibrid spor otomobil için üretimin sonunu belirleyecektir ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + thirteen =