Kapat

BMW i3s Fütüristik Tasarımı

Gövde kiti, sadece aero’yu arttırdığı için gösteriden daha fazlası.

Bazılarının i3’ü karakterize etmeyi sevdiği günümüz BMW Isetta’sının ileride parlak bir geleceği olmayabilir; AC Schnitzer’deki satış sonrası uzmanların, i8 plug-in hibridini değiştirdiği biliniyor ancak araç için yükseltme paketleri de sunuyorlar. Yeni bir örnek, daha agresif bir vücut kitiyle kutsanmış olan bu i3’tür .

Önden başlayarak, pint büyüklüğünde elektrikli BMW mat siyah renkte kaplanmış ve poliüretandan üretilen üç parlak siyah adaptörle birlikte gelen yeni bir ön ayırıcı aldı. Çatıya monte edilen spoylerin parlak siyah bir görünüme sahip olduğu ve PUR’dan yapıldığı arka yüzünde de benzer bir görünüm göze çarpıyor. AC Schnitzer’e göre, yeni eklentiler sadece ikinci bir amaca hizmet ettikleri için gösteriden daha fazlasıdır – otomobilin aerodinamik verimini arttırmak için.

Aynı zamanda, arka etek koruma folyosu ve arka kapıların sağ alt köşelerinde bulunan tunerin logosu, sürüş yüksekliği yeni bir süspansiyon yayı kitinin izniyle 20 milimetre (0.8 inç) indirgendiğinde görülür. AC Schnitzer ayrıca, alaşımları 12 mm (0,5 inç) ileri iten ve i3’lerin daha sportif görünmesini sağlayan ancak aynı zamanda kararlılığı artırmak için tekerlek boşlukları yerleştirmiştir.

Ayarlayıcı iç görüntülerini serbest bırakmadı ancak kandırılan hatchback’in çeşitli alüminyum aksamlar aldığını ve iDrive denetleyicisine siyah bir görünüm kazandırdığını biliyoruz .

Aktarma organları değişmeden taşınır, bu nedenle i3’ler 181 beygir gücü ve 199 kiloluk (270 Newton-metre) veya 11 hp ve 15 lb-ft (20 Nm) normal torktan daha fazla bir tork sunar. Standart varyantla karşılaştırıldığında saniyenin onda birini elemine ederek 6.8 saniyede 60 mil (96 kph) değerine ulaşır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir