Kapat

BMW i4 Elektrikli Otomobil Görüntülendi

İ4, BMW’nin yaklaşmakta olan EA’larının bir parçası.

Yeni casus çekimleri, dört kapılı EA’nın iç mekanını göstermek de dahil, yaklaşmakta olan BMW i4’ü yolda yakadı. Alman markası elektrikli araç serisini önümüzdeki yıllarda genişletmeyi planlıyor ve bu ilham verici sedan 2021’de üretime başlıyor.

Casus çekimleri, i4’ün 4 Serisi Gran Coupe’a benzeyen bir dış görünüme sahip olduğunu gösteriyor ancak aynı değil. Bu görüntülere bakıldığında şık, elektrikli sedanın farklı bir burnu var ama şık çatıyı koruyor.

İ4, BMW’nin yüksek uyarlanabilir CLAR platformuna biniyor. 60 veya 80 kilowatt saatlik pil paketleri ile satışa sunulacağı bildiriliyor ve alıcıların arka tekerlekleri süren tek bir elektrikli motordan veya çift motorlu dört tekerlekten çekişli bir kurulumdan seçebilecekleri iddia ediliyor. Bazı söylentilere göre dört saniyede 100 km hıza çıkabileceği belirtiliyor. EPA tarafından tahmin edilen, gerçek dünyadaki sürüş mesafesinin büyüklüğü 300 milin (483 kilometre) altında olacak .

BMW i4, 2020 yılında kullanıcılara sunulacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir