Kapat

BMW i6, Porsche Taycan ve Audi E-Tron GT ile Kapışmaya Geliyor

BMW yeni elektrikli modellerini gün yüzüne çıkarmaya başladı.

BMW 2020 ve 2021 yıllarında birçok araç tanıtımı için hazırlanıyor. Daha önceden iX3 ve i4 modelleri üzerinde çalışan firma şimdi ise i6 modelini kullanıcılara tanıtmaya hazırlanıyor.

Autoblog.it tarafından yapılan bir habere göre firma i6 modelini daha erken tanıtabilir. 2022 yılı için henüz planlar açıklanmasa da bu modelin erken gelme olasılığı yüksek.

BMW, bu yeni aracı ile sektöre kendisi gibi hızlı giriş yapan firmaların önemli araçlarına yani Porsche Taycan ve Mercedes EQS‘e rakip olarak gelecek. Basına sızan bilgilere göre i6 modeli 2024 yılında satışa çıkacak ve 8 Serisi Gran Coupe modeline çok benzeyecek.

Bu haberler doğru ise çift elektrik motoru ile sunulacak. Dolayısı ile bir hayli yüksek bir güç çıkışı elde edilecek. Ön ve arkaya yerleştirilecek olan iki motordan önde olan 204 beygir gücü sağlayacak ve arkada olan 340 beygir gücü sağlayacak. BMW i6’nın toplam gücü 544 beygir olacak.

İki farklı batarya kapasitesi ile satışa çıkması planlanana aracın ilk batarya paketi ile toplamda 560 km menzil gitmesi ve ikinci batarya paketi ile toplamda 700 km menzil gitmesi bekleniyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir