Kapat

BMW iNext’in Üretim Adı iX Olacak

BMW iNext aracının ismini üretim periyodu sırasında değiştirmek istiyor. Halka arz etme sorasında bu isim iX olarak söylenecek. BMWBlog tarafından yayınlanan yeni bir raporda Alman otomobil üreticisinin elektrikli SUV olarak adlandırılacakları iNext ve iX5 ile ön plana çıktıklarını söylediği öne sürüldü. Şimdi öyle görünüyor ki BMW sadece iX olarak bu araçlarını adlandırmaya karar verdi.

Yani firma iX ismini genel bir ad olarak kullanacak. Örneğin diğer araç modelleri de BMW iX xDrive40, iX xDrive50 ve iX M50 xDrive olarak isim değiştirecek.

BMW iNext aracının testlerine devam ediyor ve casus fotoğrafçılar geçtiğimiz günlerde bu aracın fotoğraflarını çekmeyi başardılar. İlk görüşte içerideki bilgi ve eğlence sisteminin son derece ileri düzey olduğu görüldü. Diğer aksesuarlar ve motor performans parametreleri ile ilgili ise henüz bir gelişme bulunmamaktadır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir