Kapat

BMW iX2 Elektrikli Crossover İlk Kez Görüntülendi

Tasarımın tespit edilmemesi için egzoz ucu gösteriliyor

BMW ix2 modelinin casus testlerine başladı ancak aracın arka tarafına konumlandırılan egzoz çıkışı dikkatlerden kaçmadı. Tasarımsal açıdan X2 xDrive 25e ile birebir aynı olan bu aracın üretim hattındaki tasarımının farklı olması bekleniyor.

Aracın elektrikli olduğunu şu şekilde anlayabiliriz;

PHEV X2 prototiplerinde gördüğümüz “Hybrid Test Vehicle” etiketleri, ön kapılara ve arkaya, modelin tam adını belirten logolar arasına yerleştirilmiş “Electric Test Vehicle” etiketleriyle değiştirildi.

Ancak BMW araca egzoz yerleştirerek herkesi yanıltmak istedi. Bu bir gizlilik stratejisi olarak biliyor. Ön tarafta, tamponda gördüğünüz yuvarlak sis farları, sadece bu yılın başlarında bir PHEV prototipinde görüldüğü gibi üretim modelinde bu farların değiştirileceğini düşünüyoruz.

Güç sistemleri ve menzili hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir