Kapat

BMW iX3 2020’de Avrupa’da İlk Olarak Kullanılabilir

BMW iX3, en yeni 5. nesil aktarma organları / akü sistemi olan uzun dingil açıklığı X3’ün tamamen elektrikli bir versiyonu olacak.

2020’ye yaklaştıkça, BMW iX3 pazarı hareketlenmeye başladı.

BMW’nin 5. EV jenerasyon aktarma organı olan ilk modeli olan bu yeni modelin, 2020’de Shenyang’daki BMW Brilliance Automotive ortak girişimi tarafından Çin’de üretilmesi planlanıyor.

İX3’ün tabanının, uzun bir dingil açıklığına sahip bir X3 (G08 kod adı) olduğu bildirildi; bu, pil takımı için daha fazla alan olacağından iyi bir şey olabilir.

İX3 ile ilgili en son makaleler, başlangıçta otomobilin Avrupa’da sunulacağını söylüyor. BMW’nin kullanılabilirliğini artırmadan önce Çin’e vardığımızı tahmin ediyoruz.

Gayri resmi, iX3 ilk sürümü adında bir 75 kWh batarya paketi ile arkadan çekişli olacak sDrive75 modeli ile sunulacak. 200 kW’dan fazla güç, muhtemelen yaklaşık 200 millik gerçek dünya yelpazesine ve 150 kW DC hızlı şarj etme özelliğine sahip olması en önemli faktör fiyat olacaktır – bu, öngörülen Tesla Model Y ile rekabetçi olmalıdır .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × five =