Kapat

BMW iX3 75 kWh Pil ve RWD ile ABD’ye Geliyor mu?

İlk uzun menzilli elektrikli BMW, yaklaşık 250 mil (400 km) menzil için 75 kWh pil ile donatılabilir.

BMWBlog’un kaynakları, yaklaşmakta olan BMW iX3’ün (en azından ABD’de) 75 kWh pil paketi ile Arka Tekerlek Sürücüsü olarak çözülebilen sDrive75’in imzalanacağını ima ediyor.

İX3, 2020 yılında yeni 5. nesil aktarma organlarına dayanan ilk BMW olarak piyasaya sürülüyor ve Çin’in Shenyang kentinde küresel pazar için BMW Brilliance Automotive ortak girişimi olacak.

“Alışılmış bir BMW içeriğine göre, iX3 uzun dingil mesafesi X3 – G08 kod adı – temel alınarak hazırlanmıştır ve ABD’de arkadan çekişli bir konfigürasyon ile sunulacaktır.” 75 “işareti ile sDrive75 olduğu söylenir. Pilinin kW kapasitesi anlamına gelir.. “

Batarya tedarikçisi büyük olasılıkla Çinli CATL olacak .

BMW iX3 beklenen özellikleri:

  • 75 kWh pil (konsept 70 kWh ile donatılmıştır)
  • yaklaşık 400 km (250 mil) WLTP menzili
  • 200 kW elektrik motoru
  • 150 kW DC hızlı şarj

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir