Kapat

BMW M Boss Bağımsız Spor Otomobil Geliyor

Muhtemelen tam bir EV, muhtemelen bir PHEV olacaktır.

BMW M Bölümünün, ünlü M1 süper vagonundan bu yana ilk kez kendi bağımsız modeline sahip olacağı iddia ediliyor (aşağıdaki resimdeki). Top Gear ile yapılan röportajda, M Bölümü başkanı Markus Flasch, “yeni bir şey için çok somut planlarımız var” diyor. Otomobilin yaklaşmakta olan Mercedes-AMG One’ın beğenisine meydan okumak için köprü olmayacağını öne sürüyor. Ayrıca, yeni modelin bir hibrit veya tam EV olarak bir miktar elektriklendirme kullanacağını da şiddetle belirtiyor.

Proje halen erken aşamada ancak Flasch, aracın bölünme için halo araba olmadığını gösteriyor. M ekibi aynı zamanda bir aktarma organı düzenine karar veriyor. Flasch, Top Gear’a “Elektrikli yakma üzerinde çalışıyoruz ve tamamen elektrikli arabalar üzerinde çalışıyoruz ancak bu seçenekleri yalnızca karakter açısından bir avantaj sundukları zaman müşterilere sunacağız” dedi .

Flasch’ın ifadelerine göre, Vision M Next’in üretim versiyonuna benzeyen özel M Division modelini ekarte edemiyoruz. Ancak ekibi akılda diğer tasarım olanaklarına sahip gibi görünüyor.

Bu araçla ilgili söylentiler yaklaşık bir yıldır dönüyor. Son raporlar, M ekibinin aklında bir araç olduğunu belirtti ancak BMW’nin en üst düzeyindeki projeye yeşil ışık yakmadan önce daha ikna edici olması gerekiyor .

Markanın mevcut stratejisiyle uygulanabilir olmak için düşük emisyonlar bir önceliktir. Bir rapor, M ekibinin ve BMW i programındaki kişilerin bu yeni araç üzerinde işbirliği yapacağını gösteriyor. Bu faktör ayrıca Flasch’ın bir hibrit veya EV aktarma organı için model için bir olasılık olduğuna dair ifadelerine de uyuyor. Ancak iddiaya göre i8’in doğrudan bir halefi olmadığından, kalıbında başka bir araç beklemeyin.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =