Kapat

BMW M Serisi için Plug-in Hibriti Onayladı

BMW’nin M bölümü elektrik enerjisine bağlanıyor.

BMW’de büyük bir gün. Bugün şirket, Almanya’daki merkezinde NextGen Konferansına ev sahipliği yapıyor. Orada Vision M Next kavramı ( üretime elverişli olan ), 5 Serisi deneysel elektrikli araç ve E-Box elektrikli motosikleti piyasaya çıktı. Fakat Münih’ten daha çok haber geliyor.

BMW Mühendislik Şefi Klaus Frohlich, Kıdemli Editör Jeff Perez de dahil olmak üzere gazetecilerle yaptığı yuvarlak masa röportajında ​​BMW’nin M bölümünün pil gücüyle büyük bahis oynadığını söylüyor. Şirket yakın gelecekte plug-in hibrid M performans araçlarını tanıtacak.

Frohlich, “Benim için PHEV bir sonraki adımdır” diyor. “Elbette, bu araba 1,600 ila 1,700 kilogram (3,500 ila 3,700 pound), dört tekerlekten çekiş ve en az 600 beygir gücü olacak.” Bu rakamlar ilk başta çok etkileyici görünmeyebilir ancak halen mevcut M5’e göre sağlıklı bir iyileşmeyi temsil ediyor. Aynı derecede güçlüdür ancak 4.370 lbs’de (1.982 kg) çok daha ağırdır.

Ancak plug-in melezleri son hedef değildir. Önümüzdeki altı yıl boyunca, BMW’nin M bölümü saf bir elektrikli performans aracı üretebildi. Frohlich, “2025’in ötesinde, muhtemelen M BEV’ler de olacak” dedi. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − sixteen =