Kapat

BMW Yeni 530e ve 530e xDrive PHEV’in Özelliklerini Açıkladı

Yeni 540e plug-in hibrid, BMW eklentilerinin satışını yenilemeye yardımcı olacak.

Bu yaz BMW Avrupa’da, iki versiyonda mevcut olan BMW 530e iPerformance plug-in hibridinin 2. model evrimini tanıtıyor – RWD ve AWD (xDrive).

Tıpkı BMW 225xe Aktif Tourer’da olduğu gibi en büyük değişiklik yeni, daha enerji yoğun lityum-iyon hücrelerdir. Akü paketi kapasitesi ve tüm elektrik aralığı 9,2 kWh’dan 12,0 kWh aküye (10,8 kWh mevcuttur) yaklaşık % 30 artmıştır .

Alman üretici, sürüme bağlı olarak tüm elektrik serisinin WLTP test döngüsü altında 49-57 km (30-35 mil) olacağını söyledi .

“BMW 5 Serisi Sedan’ın her iki hibrid versiyonu, BMW Group’un elektrikli modelleri için batarya hücresi teknolojisi alanındaki son gelişmelerden yararlanıyor. BMW 530e Sedan ve BMW 530e’nin yeni lityum-iyon yüksek voltajlı bataryası xDrive Sedan fiziksel büyüklüğünde artış olmadan 9.2’den 12.0 kWh’ye yükseltilmiş brüt enerji içeriğine sahiptir.Bu artan kapasite sayesinde günlük sürüşün ana payı elektriksel olarak gerçekleştirilebilir ve böylece yerel emisyonlar sıfıra düşürülür. BMW 5 Serisi Sedan’ın geleneksel olarak sürülen sürümlerine kıyasla bagaj bölmesi hacmi yalnızca minimum bir dereceye kadar sınırlandırıldığı için, akü boşluğu arka koltuğun altına yerleştirilmiştir, BMW 530e Sedan ve BMW 530e xDrive Sedan’daki depolama hacmi 410 litredir. “

Tahrik ünitesi önceki ile aynıdır, bu da aynı performans anlamına gelir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir