Kapat

Bollinger B1, B2 Off-Road Elektrifikasyonuna Hazırlanın

Bu “beta prototipleri” daha fazla güç, daha fazla çekiş içerir ancak menzil veya fiyatla ilgili herhangi birşey yoktur.

Tesla ve Porsche ile birlikte Bollinger’de bu piyasada hakim olmak istiyor ve B1 ile B2 arazi EV’leri için “beta prototipleri” dediği şeyi değiştirmeyi umuyor.

Bollinger B1 SUV’u gördüğümüzden bu yana iki yıl geçti ve B2’nin teslim alınmasından bu yana neredeyse bir yıl geçti ancak bu beta prototipleri, arazi dışı beklentilerden ve neredeyse sadece dik açılara dayanan bir tasarımdan çok daha fazlasını ortaya koyuyor. Başlangıç ​​için güncellenmiş bir paketi de mevcut.

Bollinger, B1’in 2017’de ilk kez sadece 360 ​​beygir gücüne ve 472 pound-feet torka sahip olacağını söylediğinde, şirket şimdi 614 beygir gücüne ve 678 pound-feet tork değerine sahip çift motorlu bir kurulumdan bahsediyor. Her nasılsa, 60’a kadar olan sürat 4,5 saniyede değişmeden kalırken, en yüksek hız saatte 127 ile 100 mil arasındadır. Çekme kapasitesi ise 7,500 pounda yükseliyor.

Hem kamyonet hem de SUV iki hızlı transfer kutusu, 15 inç yerden yükseklik ve 10 inç süspansiyon hareketi sunuyor. Kırsal kesime derinlemesine girmesine izin vermeli ancak ne kadar ileri gideceği açık bir sorudur.

B1, 2017 yılında piyasaya sürüldüğünde Bollinger, 60 ila 100 kilowatt saatlik bir bataryayı listeledi. Ancak B2’nin ilk çıkışından sonra, ürün yelpazesi boyunca 120 kWh’lık paketler bulunuyor. Bununla birlikte, menzil tahminleri yoktur. Aynı zamanda, B1 ve B2’nin ağırlığı, şarj başına tahmini menzili zorlaştırır. Bu kamyonlar terazileri her biri 10.000 pound’a düşürüyor, bu nedenle Tesla Model X’ten daha büyük akü paketlerine sahip olsalar bile, o kadar hafif olan aracın maksimum menziline uymaları son derece düşük bir ihtimal.

Bollinger’in sağlam EV’si için ne kadar ücret alacağını söylemek için henüz çok erken. Açıklandığı anda sizlerle paylaşıma devam edeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + eleven =