Kapat

Borgward, Almanya’nın Bremen kentinde EV Üretim Planını Terkediyor mu?

Borgward’ın Almanya’nın Bremen kentinde elektrikli otomobil üretme planı “artık tamamen masadan çıkıyor”

Borgward, birkaç yıl önce Çin’de Çinli yatırımcılar tarafından yeniden başlatılan eski bir Alman markasıdır. Plan, geleneksel modellerle başlamak ve daha sonraki bir tarihte elektrikli Borgward BXi7 ve elektrikli BX5 de dahil olmak üzere eklenti sürümlerini tanıtmaktı.

Bununla birlikte, bu zamana kadar süren yoldaki ilk modelleri görmek yerine, Alman kaynakları, EV üretim tesisinin Almanya’nın Bremen kentinde kurulmasının gerçekleşmeyeceğini bildirdi.

“Yeniden canlanan otomobil üreticisi Borgward’ın daha önce durmuş olan Bremen’de elektrikli otomobil üretme planı şimdi tamamen kapandı. Ayrılmış alan büyük olasılıkla başka bir şirkete gidecek. Geleceğin Borgward için ne tutacağı belli değil. “

2017’de gösterilen tamamen elektrikli BXi7’nin 500 km (310 mil) NEDC menziline sahip olduğu ve 6.5 saniyede 0-100 km / s (62 mil / saat) oldukça iyi bir hızlanma süresi vaat edilmişti.

Şirketin iş planını çözme veya Çin’de yeni EV’ler başlatmaya geri dönme şansı hala var.

Borgward BXi7 EV konsept özellikleri:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + fourteen =