Kapat

Bosch ve Hanwha, Nikola Corporation’a 230 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Önemli yatırımlar güvence altına alındığında Nikola, geliştirme aşamasından ticarileştirme aşamasına geçebilecek.

Nikola Şirketi gelişmeye devam ediyor ve Bosch ile Hanwha firmalarında 230 milyon $ (en az $ 100 milyon her) yatırım kapmış durumda.

Bosch, hem hidrojen yakıt hücreli sistemler hem de batarya sistemleri teknolojisiyle uğraşan “Nikola için araçsal bir ortak” idi. Diğer yandan Hanwha, bir güneş paneli üreticisi olarak, hidrojen yakıt istasyonlarında yenilenebilir elektrik üretiminden sorumludur.

“Bosch, son teknoloji ürünü ağır vasıta yakıt hücresi sistemi ve akü teknolojisinin geliştirilmesinde Nikola için araçsal bir ortak olmuştur. Bosch’un yatırımı, hidrojen teknolojisi ve hidrojen altyapısının geliştirilmesine olan bağlılığını onaylamaktadır.

Hanwha, yenilenebilir enerji ve güneş paneli imalatında bir dünya lideridir ve hidrojen yakıt ağı için temiz enerji elde edilmesine yardımcı olmak için Nikola ile ortaktır. Hanwha, Nikola’nın özel güneş paneli sağlayıcısıdır (Q CELLS), yenilenebilir hidrojen üretimi için kritik öneme sahip temiz elektrik üretiyor. “

Görebildiğimiz gibi, Nikola Corporation hızla devam eden bağış toplama çabasında ilerlemektedir çünkü projede yer alan birçok ortak önderde 14.000’den fazla FCV kamyonu tarafından cazip görünmektedir.

Hidrojenli kamyonlar için olasılık, tüm elektrikli kamyonlardan daha iyi midir? Bundan şüphemiz var, ancak yakında uygulamada her şey doğrulanacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir