Kapat

Bu Tesla Model S P85 Plus, 1 Milyon Km’yi Aşmış Durumda

Dört motor değişti ve üç kez akü paketi değişti

Elektrikli otomobillerin ömür endişesi şu anda tüm kullanıcılarda hakim olan bir duygu. İçten yanmalı motor teknolojisine sahip araçlar gibi yüksek km veya yüksek yıla dayanıp dayanmayacağı merak konusu. Ancak bu merakı giderecek bir olay ile karşılaştık.

Sizlere sunacağımız bu Tesla Model S P85 Plus tam 1.000.000 km rakamına ulaştı. Guinness Rekorlar Kitabı‘na giren bu km bir elektrikli otomobil ile yapılabilecek en yüksek km olarak tarihe geçti.

Çok fazla km kullanıldı ve bu da bazı sorunları meydana getirdi. 3 kez ağır bakım için servise gitti. Dört kez motoru ve 3 kez de batarya paketi değişti.

Von Gemmingen, eski batarya grubunun 290.000 km de sorun çıkarmaya başladığını söyledi. Yeni batarya grubu da 150.000 km dayandı. Şu an ise son batarya grubu ile devam ediyor ve bir problem çıkmadı.

Elektrikli arabaların sorunsuz çalışmasını sağlamak için ipuçları sorulduğunda Von Gemmingen her zaman düşük hızda şarj etmeyi ve Supercharging’i yalnızca uzun mesafeler için tavsiye etti. Aracınızın aküsü % 10’un üzerinde olmalı ve aşırı şarjdan kaçınmalısınız tavsiyelerinde bulundu.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + three =