Kapat

Buick Velite 6 MAV Elektrikli Otomobil

General Motors, Çin’deki büyüyen ürün grubuna bir Elektrikli Otomobil daha ekledi.

GM ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Çin piyasasında etkinliği bulunan GM yeni bir elektrikli otomobil modelini Çin için piyasaya sürecek. Buick Velite 6 MAV adı verilen bu araç kısa sürede kullanıcılara sunulacak.

Buick Velite 6 MAV ile ilgili görsel sonucu

2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda Pazartesi günkü ilk açılışında Velite 6, her şeyden çok, büyük bir vagon gibi görünse de üreticisi tarafından “çok faaliyetli bir araç” olarak etiketlendi. Ancak 85 kW’lık elektrik motoru ve 301 kmlik bir menzile sahip olarak kullanıcılara sunulacak.

Buick Velite 6 MAV ile ilgili görsel sonucu

Fiyatlar bu yıl sonunda piyasaya çıkacak araca göre uygun olarak nitelendirilebilir. Ulusal teşviklerin ardından 165.800 RMB ile 185.800 RMB (yaklaşık 24.600 $ – 27.580 $) arasında başlangıç fiyatları ile sunulacak. İlk 5.000 Velite 6, Nisan ayının sonunda, GM’in Çin’in EVCARD araba paylaşım deneyinde hizmete girecek.

Buick Velite 6 MAV ile ilgili görsel sonucu

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − eight =