Kapat

Büyük Akü ve Uzun Menzilli Elektrikli BMW 7 Serisi

Bu çözülürse, hepimiz şok oluruz.

BMW Blog’un yeni bir makalesinde, gelecekteki BMW 7 Serisi’nin 120 kWh batarya kullanılacağı öne sürülüyor. Araba ayrıca 670 beygir gücüne sahip olacak. BMW yıllardan beri tamamen elektrikli i3‘ü üretmiş olsa da özellikle geç olduğu gibi, EV’lerle ilerlemeye gerçekten zorlamadı. Aslında, rakiplerinin gerisinde düştü, tabiri caizse.

Aslında, ABD EV satışlarına baktığımızda BMW son birkaç ay içinde EV satış rakamlarını bildirmeyi bıraktı. Bunun yerine, şirket geçen yıla göre “yüzde aşağı” yı rapor etmeye devam ediyor ve bu yüzde iyi bir şekilde değil büyümeye devam ediyor. Otomobil üreticisi bunun daha az EV model kullanılabilirliği, vb. Olduğunu söylüyor.

Yine de geleceğe doğru ilerleyen BMW, heyecanlandırmak için büyük planları olduğunu söyledi. Otomobil şimdi yeni bir CEO’ya sahip olduğundan, bu şimdi daha da doğrulandı. Şirketin pazara yeni bir 7 serisi ile geleceği bildiriliyor. Bu araç BMW i7 olacak.

BMW Blog hakkında yakın tarihli bir rapora göre sadece i7 değil, aynı zamanda son i3s’in durumuna göre mükemmel bir anlam ifade eden bir i7 olacak. BMW Blog’un bilgisine dayanarak i7’ler 670 beygir gücüne 120 kWh batarya paketi ile kumanda edebilir ve yaklaşık 360 mil WLTP sunabilir diyebiliriz.

360 WLTP mil, yaklaşık 320 mil EPA menzili vermek veya almak olduğundan, ABD pazarındaki mevcut EV’ler ile rekabet eder ve dengeler.

BMW Blog, temel modelde 100 kWh pil ve yaklaşık 500 beygir gücüne sahip olacağını söyledi. Yine de genel menzilin dikkate alınan her şeyle aynı olabileceğini söylüyor. İlginç bir şekilde, her iki model de birkaç elektrik motoru kullanabilir ve yine de çok anlamlı olan dört tekerlekten çekiş ile standart olarak gelecek.

Tüm bunların işe yarayıp yaramadığını görmek için BMW’den resmi bir duyuru beklememiz gerekecek. Ne yazık ki, sonuçta meyve vermeye gelip gelmediğini görmek için daha uzun süre beklememiz gerekecek. Dürüst olmak gerekirse sadece gerçek seri hakkında şüpheci değiliz, aynı zamanda bu tamamen elektrikli 7 Serisi’nin fiyatını da merak ediyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir