Kapat

BYD E-SEED GT Şangay Otomobil Fuarı’nda

Şimdiye kadarki en çarpıcı BYD Elektrikli Otomobil

BYD, 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda çarpıcı görünen E-SEED GT elektrikli süper otomobilini tanıttı. Sokaklarda elektrikli bir BYD halo araba görmek harika olurdu.

Çinli üretici, ne kadar hızlı olduğunu veya ne kadar süreyle çalıştığını, hangi konseptlere sahip olduğunu henüz bildirmedi.

“E-SEED GT konsept otomobil, üç uluslararası tasarım uzmanının uzmanlığını birleştirerek BYD tasarımının zirvesini temsil ediyor, BYD Global Tasarım Direktörü Wolfgang Egger, BYD Global Dış Tasarım Direktörü JuanMa Lopez ve BYD Global Michele Jauch-Paganetti İç Tasarım Direktörü. Konsept otomobil “Dragon Face” tasarım dilini kullanıyor; Çince ejderhanın unsurlarını “ejderha bıyıklarına” benzeyen farlar, çatısında bir “ejderha sırtı” gibi süper bir araba tasarımına başarıyla uyguluyor. Kapı panellerinde “ölçek” özellikleri barındırıyor. Aynı zamanda üç ekranlı bir ara bağlantı, geri çekilebilir bir direksiyon simidi artı bir “BYD kalbi” ve diğer teknolojilere sahiptir. ”

Bu arada, BYD gösteride, şirketin gerçekten ne kadar temelden elektriklendiğine dair kanıtlar gösteren, çoğu plug-in olan toplam 23 model sundu.

BYD Başkanı Wang Chuanfu, etkinlikte düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Bugün, Çin’in yeni enerji araçları daha hızlı bir pazar salgınıyla“ hızlı şeride ”girdi. Halen hareketlilik için eski ve yeni kinetik enerji dönüşümünün kesişme noktasında duruyoruz, aynı zamanda yüksek kaliteli gelişme için yeni bir başlangıç ​​noktasıyız. ”

“Tam elektrifikasyonun geldiği zamanlarda BYD, bir dizi strateji oluşturdu. BYD’nin son teklifleri, size Çin otomobillerine yeni güç sağlarken, tamamen yeni bir deneyim getirecek! ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir