Kapat

BYD’nin Çinde Sattığı Elektrikli Araç Sayısı Ne oldu?

BYD Çin’deki en büyük plug-in otomobil üreticisidir.

BYD Çin piyasasında şu ana kadar toplamda 185,000 adet elektrikli araç sattı ve piyasa egemenliğini sürdürmeye devam ediyor. BYD aynı zamanda kamyon da üretimine girdi. Elektrikli çöp kamyonları diğer ülkeler tarafından da ilgi görmeye başladı.

Yapılan araştırmalarda BYD’nin ürettiği araçların %95 gibi bir kısmı Çin’de satılıyor ve kalan az miktar ise diğer ülkelerde satılıyor. Bu, şu ana kadar Çin dışındaki satışların Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da olduğunu gösteriyor.

Düşük ihracat şirketi daha büyük sıkıntılara sokuyor. Satış rakamlarında azalma meydana gelmeye başladı. Şirketin ayakta kalması için bir an önce ihracatı artırması gerekiyor. Moneyball, bu yıl BYD firmasının satış rakamlarını sizlere sunuyor. Görüleceği üzere satışlar gitgide azalıyor. Umarız BYD tekrar eski haline döner ve satış rakamlarını artırır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir