Kapat

Byton Güney Kore’de ABD için M-Byte Üretecek

Byton Çin’de bir üretim tesisi kurdu ancak Güney Kore’de diğer pazarlara yönelik EV’ler yapılacak.

Byton elektrikli arabaları (özellikle ilk Byton M-Byte ) Güney Kore’de de üretilecek (ayrıca Nanjing, Çin’deki ana tesiste).

MYK, Myongshin’e ABD’ye (belki de Avrupa’ya ve tabii ki Güney Kore’de yerel satış için) ihracat yapmak için Byton EV’ler üretecek ve bu nedenle öngörülen tarifelerden kaçınacaktır.

Prodüksiyon, 2021’in ilk yarısında Kuzey Amerika ve Avrupa’da M-Byte’ın planlanan lansmanına paralel olarak başlayabilir.

Jeonbuk eyaletinin hükümeti, “Hyundai Motor ve Tesla Inc’e bir parça tedarikçisi olan Myongshin Çarşamba günü 2021’de başlayan FMC’nin Byton markası için elektrikli araçlar üretme anlaşması imzaladığını belirtti.

Bir Byton temsilcisi, şirketin Myongshin ile satış, üretim ve yatırımı içeren bir anlaşma imzaladığını doğruladı.

Anlaşma, Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç edilen Çin’de üretilen araçların şu anda tarifelere tabi olmasıyla geliyor. Güney Kore’de yapılan otomobil satışları bu tarifeleri önleyebilir ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir