Kapat

Byton M-Byte Elektrikli SUV

Elektrikli SUV modeller arasında yerini alan Byton M-Byte’ın kış testleri basına yansıdı. Aynı zamanda aracın iç yapısından da resimler paylaşıldı.

Şirket Moğolistan’da -30 derece sıcaklıkta araçlarını test etmeye devam ediyor. Üretim süreci öncesinde son test olarak adlandırılan bu soğuk teste 100 adet prototip araç katılmış.

Byton firması tarafından 2019 sonbaharda Pekin, Çin ve ABD’deki showroomlarda bu araçlarını sergileyecek. İngiltere ve Avrupa için bu araçların kullanıcılara sunulması biraz zaman alacak.

CES 2019’da büyük şov yapan Byton M-Byte modeli mühendislerin ellerinde biraz daha değiştirildi. İlk bakışta 49 inçlik ekran göze çarpıyor. Bu devasa ekran ile sürücü istediği tüm bilgileri anında ekranda görecek ve sürüş konforunu maksimum şekilde yaşayacak.

7 inçlik bir dokunmatik ekran da direksiyon üzerinde mevcut. Aynı zamanda sürücü ile yolcular arasında da bir tablet söz konusu. M-Byte modeli üzerinde birden fazla dokunmatik ekran yer almaktadır.

Byton

Audi e-Tron gibi, M-Byte de otomobil pazarında herkesin hitap edeceği bir yerde olmak istiyor. Fakat e-Tron’un aksine, Byton daha erişilebilir bir fiyatı hedefliyor ve Tesla Model 3 ile kıyaslanabileceğine inanılıyor.

Byton CES

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 18 =