Kapat

Cadillac Escalade EV SUV, 400 Mil Aralığı İle Geliyor

Uzun mesafeli seyahat amacına hizmet etmesi gerekiyor, bu da 400 mil menzili makul bir miktar anlamına geliyor.

Cadillac Topluluğu’na göre yaklaşmakta olan 5. nesil  Cadillac Escalade, tamamen elektrikli bir seçenek de dahil olmak üzere üç aktarma organı seçeneği ile sunulacak.

Elektrikli versiyon 2021’de başından itibaren kullanılamayacak fakat bir süre sonra bir noktaya gelecektir.

Her neyse, gayri resmi kaynaklardan elde edilen en önemli ipucu, beklenen Cadillac Escalade EV ürün yelpazesinin, Escalade’ın büyüklüğü ve ağırlığı göz önüne alındığında çok büyük bir pil takımı önerdiğinde 400 mil (644 km) olması gerektiğidir.

Şu anda, ABD pazarındaki tek elektrikli SUV – Tesla Model X , 100 kWh batarya kullanarak 325 km (523 km) menzil sunuyor.

Cadillac Escalade EV hazır olduğunda, Tesla da 400 mil uzaklıkta olabilir. Lüks, uzun menzilli, büyük SUV segmentindeki diğer rakip ise R1S ile Rivian.

SUV ve kamyon gibi daha uzun menzilli büyük elektrikli taşıtları bekliyoruz. Her iki segment de süper sıcaktır ve bu kesinlikle elektrikli araç kullanımını artıracaktır.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir