Kapat

Camaro Saf Elektrikli Otomobil Olarak Dönebilir

Eski modeli taze tutmanın ilginç bir yolu olurdu.

Söylentiler, Chevrolet’in Camaro’ya yeni bir nesil verme niyetinde olmadığını ve midilli aracının modelin tarihinde ikinci kez baltayı almasını sağladığını öne sürüyor. Şimdi yeni spekülasyon, Papyon’un, Car Buzz’a göre, belirli kaynakları göstermeden, modeli performans odaklı bir elektrikli araç olarak canlandırabileceğini gösteriyor.

Motor1.com bu rivayete geçerliliği hakkında sorulduğunda. “Gelecekteki potansiyel ürün hakkında spekülasyon olmayacak” Chevy sözcüsü Kevin Kelly bu şekilde yorumladı.

Bu spekülasyonun ana kancası, Camaro ekibinin liderliğinden GM’in elektrikli araç geliştirmesinde lider bir rol almaya doğru ilerleyen mühendis Al Oppenheiser. İyi bir performans otomobilinin nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgiye sahip olduğu için, Oppenheiser’ın bu yeteneği bir araya getirerek Camaro monikerini takacak hızlı bir EV yaratmakla birleştirebileceği spekülasyonu devam ediyor.

Oppenheiser, yalnızca Ocak 2019’da EV ekibinde işe başladı. Öyleyse bu spekülasyon doğruysa, elektrik Camaro’nun gelmesi birkaç yıl uzakta olacaktı. Modelin ölümü hakkında geçen haftaki söylenti, midilli otomobilin Chevy’nin ürün planında 2023 ötesinde geleceği olmadığını gösteriyor. Bu, şu anki neslin ölümü ile EV’nin gelişi arasındaki dizilimde hala Camaro’suz yılların olabileceğini gösteriyor.

ECopo Camaro kavramı (aşağıdaki galeri) Chevy mühendisleri elektrikli midilli arabası fikri ile oyuncağa en az istekli olduğunu göstermektedir. Model 700 beygir gücü (522 kilovat) ve 600 pound feet (814 Newton metre) torka sahip. 

Chevy en azından 2019 sürümünün polarize edici tasarım revizyonlarını telafi etmek için 2020 model yılı için stilini güncelleyerek mevcut Camaro’yu taze tutuyor. Şirket ayrıca, 6,2 litre V8’i SS trim için tercih etmeden kullanılabilir kılan yeni bir LT1 modeli ekledi. Şirket ayrıca Rally Green boya ve turuncu fren kaliperleri gibi cazip seçenekler de ekliyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 14 =