Kapat

Canoo’nun ‘Tekerleklerdeki Kentsel Çatı Katı’ otomobil üreticisinin ilk elektrikli arabası

Sadece abonelikle kullanılabilir.

Yeni bir BEV başlangıcı olan Canoo, dün Torrance California’da ürünlerini ve stratejilerini açıkladı. Şirket, abonelik temelli bir minivanlı minibüs BEV veya Canoo’nun 2021’den itibaren “Tekerleklerde Kentsel Çatı” olarak nitelendirdiği şekilde pazarlamayı hedeflemektedir. 

2017 yılında BMW ve Über BEV yöneticileri tarafından kurulan Canoo, müşterilere abonelik tabanlı bir doğrudan satış modeli ile BEV’yi yeni bir seviyeye taşımayı umuyor. Abonelik, kayıt, bakım, sigorta yönetimi ve ücretlendirme gibi hizmetleri içeren aylık bir model olarak öngörülmüştür.

Canoo’nun global merkezi Los Angeles’ta bulunuyor ve şu anda yaklaşık 400 çalışanı var. Şirketin küresel merkezi, Ar-Ge tesisi ve tasarım stüdyosuna da ev sahipliği yapan Torrance, Kaliforniya’daki 90.000 metrekarelik bir binada yer almaktadır. Şirket, 21 Mayıs 2018’ten bu yana orada yerleşiktir. Şirket ayrıca, Şangay’da Çin’in merkezi olan Silikon Vadisi’nde bir ofise sahiptir ve sözleşmeli üretim ve destek ortakları kullanacaktır.

Canoo’da Sorumlu Ulrich Kranz, “EV mimarisinin potansiyelinin, giderek artan alan ve değer arzusuna hitap eden bir SUV sonrası dönemi mümkün kılabileceğine inanıyoruz” dedi. “EV’ler için gerçekten farklı bir yaklaşım sözü verdik ve Canoo’mız bu vizyonu yerine getirebileceğimizi kanıtladı. Açılış, 2021’deki lansman tarihimiz için yolunda olduğumuz anlamına gelen beta testi sürecini de başlatıyor. Ekibimizle gurur duyuyoruz. 30 yıllık deneyimimde, bu kadar kısa sürede bu kadar kaliteli başarı görmedim. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir