Kapat

Casus Çekim Gösterisi VW ID.4 Electric SUV ile ABD’ye Giriyoruz

Pille çalışan geçit Volkswagen’den ilk gelenler olacak.

Volkswagen, geçtiğimiz hafta Frankfurt Motor Show’da tam elektrikli ID.3’ü tanıttığı tarihte yeni bir bölüm açtı. Fakat daha iyisi ya da daha kötüsü için bu modelin, yerel pazarın hatchback’lere yönelik lezzetinin uzun zamandan beri, geçitlere karşı doymak bilmez bir iştahından mahrum bırakıldığı ABD’de satılmayacak.

Alman devinin Atlantik’in bu yakasındaki yeni elektrikli araç serisini piyasaya sürmesini beklediğimiz model ID.4 – ID’nin üretim versiyonu. İki yıl önce Şangay ve Frankfurt’ta gösterilen Crozz konseptleri ve Avusturya Alpleri’nde yakalanan bu en yeni casusluk çekimleri bize, üretim göstergesinde nasıl görüneceğine henüz en iyi şekilde bakmamızı sağlıyor.

ID.3 hatchback gibi ID.4’ün de, Volkswagen Grubu ve birçok yan kuruluşundan boru hattından çıkan çok sayıda elektrikli aracın temelini oluşturacak aynı MEB modüler platform üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Yeni Porsche Taycan ve diğer lüks EV’lerin temelini oluşturan Premium Platform Electric (PPE) mimarisi bu araçta kullanılıyor. Sadece ID.4, çoğundan daha uzun olacaktır, daha konforlu bir sürüş pozisyonu ve daha fazla iç alan sunacak – kısa dingil mesafesi ile denizaşırı tarafından sunulan beş koltuklu Tiguan ve uzun, yedi koltuklu versiyon arasında (Amerika’daki Tiguan Allspace) olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir