Kapat

Chargefox Güney Yarımküre’nin En Güçlü Şarj İstasyonunu Açtı

Avustralya, Melbourne’daki Westfield Havaalanı’nda dört adet 350 kW’lık ultra hızlı şarj cihazı kuruldu

Bu ay, Avustralya’da Chargefox,  Avustralya’nın Westfield Havaalanı’nda, güney yarım kürede en güçlü ultra hızlı şarj istasyonlarını açtı.

Dört 350 kW ultra hızlı şarj (CCS Birleşik 2 fişli Trityum Veefill PK) ve iki ek 50 kW (CCS 2 CHAdeMO fişli Trityum Veefil-RT) şarj cihazı kurulumu yapıldı.

Ayrıca Chargefox tarafından kurulan ve 22 planlı dördüncü ultra hızlı şarj istasyonu.

“Bugün, Chargefox’un kullanımında 300’den fazla kamu şarj fişi var ve ayda 4.000’in üzerinde şarj seansı işliyor. Şu anda doğu kıyısında dört adet ultra hızlı istasyon ve Avustralya’da geliştirilmekte olan 18 ek kuruluş ile Chargefox kamu ağı yakında Brisbane, Sidney, Canberra, Melbourne, Adelaide ve Cairns’i birleştirin Batı Avustralya ve Tazmanya’daki diğer yerler de 2019’un sonundan önce yayınlanacak. 22 ultra hızlı sitenin tamamı yenilenebilir enerji ile destekleniyor. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir