Kapat

Chevrolet Bolt, Zayıf Farlar Nedeniyle IIHS En İyi Güvenlik Seçimini Kaçırdı

Chevrolet Bolt EV, pazardaki en güvenli küçük otomobillerden biridir ancak daha yüksek puan almak için birkaç şeyin iyileştirilmesi gerekir.

2019 Chevrolet Bolt EV, Geçenlerde Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) tarafından test edildi ve genel çarpışma değerlilikleri testlerinde oldukça iyi bir performans gösterdi. Ancak, iki şey genel sonucu düşürdü.

Cıvatanın, Top Safety Pick derecesini kazanmasını engelleyen ilk sorun, IIHS’ye göre çok fazla parlamaya neden olan ” Zayıf” farlardır.

İkinci sorun, Küçük üst üste binme cephesinin ” Kabul Edilebilir ” sonucudur: yolcu tarafı çarpışma testi:“Küçük bir otomobil olan Bolt, IIHS çarpışma dayanıklılığı testlerinde de iyi bir performans sergiledi. Yolcu tarafındaki küçük üst üste binme testi haricinde, kabul edilebilir oranlarda iyi puanlar aldı.

Bu testte yolcu kuklalarının hareketi idealden daha azdı. Test sırasında ön hava yastığına vurulduktan sonra kukla başının ön ve yan hava yastıkları arasındaki boşluğa doğru hareket etmesi, aracın iç kısmının sert parçalarına temas etmesine karşı savunmasız kalmasına neden oldu.

Kabul edilebilir yolcu tarafı derecesi, Bolt’un isteğe bağlı önden çarpma önleme sistemi ile donatıldığında bir Top Safety Pick ödülü kazanması için yeterli olacaktı ancak Bolt’un yalnızca mevcut farları, özellikle yaklaşmakta olan sürücülere aşırı parlama nedeniyle kötü bir puan alıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir