Kapat

Chevrolet Menlo’yu Cuma Günü Resmi Tanıtımda Sergileyecek

Chevrolet markası Çin’deki elektrikli otomobil üretim saldırısında Buick’e katıldı. İlk Bataryalı Otomobil Cuma günü çıkacak.

Çin piyasası herkes için hayal yeri ve satışlarını artırmak isteyen firmaların saldırdığı bir piyasa. Chevrolet‘de bu saldırı yapan firmalar arasına katıldı ancak Buick firması ile ortaklık yaparak katıldı. Firmaların ortak olarak 8 Kasım 2019 Cuma günü tanıtacağı araç Chevrolet Menlo EV olacak.

Peki Menlo EV bizlere neler sunacak?

  • sportif görünümlü “sedan”
  • 2017’den itibaren FNR-X konseptinden ilham alan tasarım
  • yüksek verimli ve güvenilir elektrik tahrik
  • akıllı bağlantı teknolojisi

Firma tarafından Menlo ile ilgili aşağıdaki açıklama yapıldı;

“Chevrolet Menlo, yeni bir enerji aracı kullanmak isteyen Çin genelinde artan sayıda otomobil alıcısının ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olacak. Ayrıca elektrikle çalışan araçların tanıtımına ve tüketicilerin kabullerini artırmaya yardımcı olacak.

Chevrolet Menlo, General Motors’un yüksek verimli ve güvenilir elektrik çekiş gücü ve akıllı bağlantı teknolojisini kullanan sportif görünümlü bir sedandır. Tasarımı, Chevrolet FNR-X’in çok amaçlı spor konseptinden ilham alınarak tamamlanmıştır. Chevrolet, uzun zamandır en büyük ikinci pazarı olan Çin’de elektrifikasyon konusunda kararlıdır. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir