Kapat

Chevy Bolt EUV Gelecekte Ünlü Bir Crossover Olacak mı?

Bu GM’in yeni Bolt tabanlı EA adı olabilir.

General Motors tarafından sunulan ilginç bir patent başvurusuna göre, otomobil üreticisinden yaklaşan ikinci elektrikli aracın, yüksek hızlı bir makine olabileceğine işaret ediyor. İlk olarak GM Kurumu tarafından keşfedilen Bolt EUV bu ayın başlarında GM tarafından tescil edildi ve “motorlu kara taşıtları, yani otomobiller” için kullanılacak.

Bu yıl mart ayında, Amerikan üretici tüm elektrikli arabaları Bolt’un üretildiği Orion tesisinde inşa edeceğini doğruladı. Fabrikada ayrıca 300 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapıldı ve sahadaki yaklaşık 400 yeni iş için plan yapıldı.

EUV muhtemelen SUV tipi olacak ve kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair elimize henüz net bilgiler geçmedi. Net veriler elimize geçtiğinde makalemizi güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × five =