Kapat

Çılgın Chevrolet eCOPO Elektrik Camaro Açık Artırma ile Satılacak

525.000 doların var mı?

Artık elektrikli arabaların çok eğlenceli olabileceğine kimse karşı çıkmıyor. ICE’nin ölmeyen hayranları bile. En büyük eleştirileri, şarj etme ve gürültü eksikliği olacak. Ama onlar bile muhtemelen Pebble Beach Concours d’Elegance’daki bir sonraki Russo ve Steele Auction’dan biri olacak olan Chevrolet eCOPO Camaro’yu satın almak isteyeceklerdir .

ECOPO Camaro, GM tarafından oluşturulan ilk 800V araç olacaktı. Bazıları arka koltukların bulunduğu, bazıları bagajın bulunduğu dört 200V modül kullanıyor. Bu, 700 lb’lik bataryaları özellikle arka dingil aksına yerleştirir. Daha spesifik olarak, arabanın ağırlığının yüzde 56’sı orada. Ve – yukarıdaki videoda gördüğünüz gibi – ön tekerlekleri yerde tutmak için yeterli değildi.

İki adet BorgWarner HVH 250-150 sabit mıknatıslı AC motor, 700 hp ve 600 lb-ft sağlar. Sürücüyü ve etrafındakileri korumak için , arkadaki pil paketi iç kısımdan kapatılır ve buraya yerleştirilen modülleri daha iyi korumak için bagajdaki rulo kafesi genişletilir.

9.83 saniyenin çeyrek mil için uygun bir zaman olduğunu mu düşünüyorsun? ECOPO bunu 140 mil / saat’te 9.51 s’ye düşürmeyi başardı. Bunların hepsi bu aracı sadece yüksek tahsilât etmekle kalmaz, aynı zamanda saygın bir mühendislik parçası haline getirir.

Chevrolet Camaro eCOPO

Russo ve Steele, tekliflerin 425.000 $ ila 525.000 $ arasında olacağını tahmin ediyor. Ancak, fiyatların satıcı için hayal kırıklığına uğratabileceği veya alıcılar için inanılmaz yüksekliklere ulaşabileceği bir açık artırmadan bahsediyoruz. Bu sadece talebe bağlıdır. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir