Kapat

Citroen Elektrikli Araçlar için Yeni Logo Tasarımını Tanıttı

2020 yılında Citroen yükselişe devam edecek.

Avrupa pazarında otomobil üreticileri için yeni emisyon paketi gündeme girmek üzere. Emisyon değeri 95 gCO2 / km olacak şekilde tüm firmaların bir an önce motorlarına değişiklik getirmesi istenecek. Bu yüzden firmalar da yelpazesinde bulunan elektrikli veya elektrik destekli araç sayısını arttırmaya çalışıyor.

PSA Grup, elektrikli segmentte gayet etkin bir durumda. Peugeot, DS, hatta Opel elektrikli araç tanıtımında ve üretiminde gayet başarılı bir konumda ancak Citroen henüz bu başarıyı yakalayamadı.

Fransız markanın CEO’su Linda Jackson, Twitter üzerinden önümüzdeki yılda 6 yeni elektrikli / elektrik destekli modelin müjdesini verdi:

2020 yılında 6 farklı model elektrikli aracın piyasaya sürülmesi ve yeni logo kullanılması harika olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − five =