Kapat

Citroen Jumper, Jumpy ve Berlingo Elektrikli Hale Gelecek

Citroën Jumper ve Jumpy bataryalı elektrikli Vanları 2020’de gelirken gelecek nesil Berlingo 2021’de elektrikli olarak kullanmaya başlayacak.

Citroën2025 yılına kadar binek ve Hafif Ticari Araçlar gibi tüm modellerini elektrikli segmente geçirmeye çalışıyor. İlk olarak Jumper ve Jumpy modelleri 2020 yılında elektrik ile tanışacak. Bu araçlardan sonra da Berlingo elektrikli olarak kullanıcılara sunulacak.

Firma elektrifikasyon için EMP2 çoklu enerji platformunu kullanıyor. Bu platformdan çıkan araçların teknik özellikleri şu şekilde olacaktır;

  • 200 km WLTP menzili ve 50 kWh batarya grubu
  • 300 km WLTP menzili ve 75 kWh batarya grubu

Citroen elektrikli sektöre geçince araçlarının içerisinde de bir takım değişiklikler yapacak. Bu değişiklikler genelde yolcu konforu ile ilgili olacak;

Konfor: sınırlı ses veya titreşim

Elektrikli modda sürülebilirlik hemen kullanılabilir tork, vites değişimi olmayacak

Çok düşük emisyon bölgelerinde araba kullanma özgürlüğü ile büyük şehirlerin çevresine daha kolay ulaşma

Yük, bir içten yanmalı motorla çalışan Jumpy modellerine benzer olmaya devam ediyor

Azalan bütün yaşam maliyetleri

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir