Kapat

CNH Industrial, Nikola Corporation’a 250 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Nikola, yakıt hücreli ve akülü elektrikli ağır yük kamyonlarını endüstrileştirmek için ciddi bir endüstri ortağı buldu.

CNH Industrial, Kuzey Amerika ve Avrupa’da stratejik ve özel bir ağır vasıta kamyon ortağı olmak için 250 milyon dolarlık bir yatırımla Nikola Corporation D Serisi raunduna katılma niyetini açıkladı.

Ödeme öncesi değer 3 milyar dolar olarak belirlendi; bu, D Serisi’nde 1 milyar doların üzerinde tahmin edilmesiyle, yeni yatırımcıların ve iş ortaklarının mülkiyetin yaklaşık % 25’ini (yaklaşık olarak% 6’nın üzerinde CNH Industrial’a dahil) alacağı anlamına geliyor.

“Nikola’nın sıfır emisyonlu Ağır Hizmet Tipi Kamyonlar, tescilli hidrojen yakıt hücresi ve batarya teknolojisi ile güçlendirilmiş, ilk üretim olacak. Şirketin yıkıcı iş modeli aracı içeren, endüstride ilk” all-in “kiralama oranını öngörüyor. “

Şu anda Nikola üç model planlıyor:

  • Hidrojen yakıt hücresi Nikola One
  • Hidrojen yakıt hücresi Nikola Two 
  • Hidrojen yakıt hücresi Nikola Tre 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =