Kapat

Çoğu Amerikalı 120 km Menzile Sahip Elektrikli Araçların Yeterli Olduğunu Söylüyor

Katılımcılar ayrıca az menzilli EA’ların işe gidip gelme veya şehir içi sürüş için en iyisi olduğu konusunda anlaştılar.

Engine International, Inc. tarafından yürütülen Mini USA’nın çalışması, insanların yaklaşık üçte ikisinin menzili az olan araçlarla işe gidip gelmek için en uygun olduğunu düşündüğünü ve yüzde 73’ünün günlük sürüş için 75 mil (120 km) kadar araç kullanabildiklerini söyledi.

Bu aynı zamanda markanın gelecek yılın başlarında satmaya başlamasını beklediği EV Mini Cooper SE için de iyi bir haber. Çeşitli kaynaklardan alına bilgiye göre menzil yine çok uzun olmayacak.

MINI ABD ANKETİ SİZLERLE

Tüketiciler elektrikli mobilite seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanmak için daha fazla eğitim istiyor

Woodcliff Lake, NJ, 12 Nisan 2019.  ABD’de elektrikli araçların (EV) popülaritesi ve bulunabilirliği artmaya devam ettikçe, tüketiciler bir EA’yı nasıl kullanmak istediklerini anlatıyorlar. Tüketicilerin yüzde 63’ü, bir EA’yı kullanmanın en iyi yolunun işe ya da şehir içi sürüş için olduğunu söyledi.  Tüketicilerin yüzde 73’ü üzerinde anket yapıldı ve 75 kilometreye kadar olan pillerin günlük kullanımları için yeterli olduğunu söyledi.

Spektrumun diğer ucunda anket, özellikle şarj teknolojisi ve elektrikli mobilite çözümlerini en üst düzeye çıkarmak konusunda EA’lara ek tüketici eğitimine ihtiyaç duyulduğunu tespit etti. Ankete katılan tüketicilerin yaklaşık dörtte üçü (yüzde 74), en yakın EA şarj istasyonunun nerede olduğunu bilmiyor. Aynı zamanda şirket verileri EA sahiplerinin yüzde 80’inin araçlarını evde şarj etme eğiliminde olduklarını gösteriyor.

“Tüketicilerin elektrikli araçlarını nasıl kullanmak istediklerini ve ABD’de MINI Cooper SE elektrikli aracının lansmanına yaklaştıkça, onlar hakkında ne bildiklerini ve ne bilmediğini anlamamız marka olarak bizim için önemli” MINI USA, Kurumsal İletişim Başkanı Andrew Cutler dedi. “Topladığımız zeka arttıkça, tüketicileri elektrik hareketliliğinin birçok faydası ve MINI’nin 2020’nin başlarında gelen yeni MINI Cooper SE elektrikli aracında sunabilecekleri hakkında daha fazla eğitebiliriz.”

Anket Metodolojisi
Genel Nüfus Anketi, MINI USA adına 18 yaş ve üstü 502 erkek ve 502 kadından oluşan 1.004 yetişkin örnekleminde yapılmıştır. Çevrimiçi çok amaçlı çalışmalar 21 – 24 Mart 2019 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilmiştir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + seven =