Kapat

Colorado, Kaliforniya’nın ZEV Standardını Kabul Etti

Colorado’daki otomobil satışlarının % 5’inden fazlası, 2023’e kadar ZEV araçları (eklentiler ve hidrojen yakıt hücresi) olmalı. Bugün bu rakam %2.6 civarında.

16 Ağustos 2019’da, Colorado Hava Kalitesi Kontrol Komisyonu , Kaliforniya, Connecticut, Maine, Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Oregon, Rhode Island’dan ve onbirinci eyalet olarak sıfır emisyonlu bir araç (ZEV) standardını kabul etti.

Standart, üreticilerin ZEV araçlarının satışlarını bugün yaklaşık % 2,6’dan artırmalarına yönelik Kaliforniya ZEV gerekliliklerini içeriyor:

  • 2023 itibariyle % 5’ten fazla
  • 2025 itibariyle % 6’dan fazla

İlk sonuç, ZEV devletlerinde ZEV üyesi olmayan devletlerden çok daha fazla model sunulduğundan, satışa sunulan çok sayıda eklenti model olması gerekir.“Yeni sıfır emisyon standardı, otomobil üreticilerinin 2023 yılına kadar yüzde 5’ten fazla sıfır emisyonlu araç ve 2025 yılına kadar yüzde 6’dan fazla sıfır emisyonlu araç satmalarını gerektiriyor. Standart, satılan her elektrikli araç için verilen bir kredi matrisine dayanıyor.

Yeni gereksinim, tüketicilerin elektrikli araç satın almalarını zorunlu kılmamakla birlikte uzmanlar, üreticilerin SUV’ler ve hafif kamyonlar da dahil olmak üzere Colorado’da daha geniş bir model yelpazesi satmasıyla sonuçlanacağını söylüyor. “

Bölümdeki Hava Kirliliği Kontrol Bölümü müdürü Garry Kaufman şunları söyledi:

“Sıfır emisyon standardı kimseyi elektrikli araç almaya zorlamaz. Sadece üreticilerin ZEV satışlarını yüzde 2,6’dan yüzde 6,23’e çıkarmasını gerektiriyor. Kritik bir tehdit karşısında mütevazı bir öneri. Federal hükümetin hareket etmeyi reddettiği yerlerde, devletler liderlik etmelidir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir