Kapat

Continental Elektrikli Otomobillerin Geleceğine Odaklandı

Continental, EV devrimine hazır olmanın zamanının geldiğini biliyor.

Continental’in Güç Aktarım Bölümü elektrifikasyon ve temiz hava teknolojilerine odaklanmaya başladı.

“Continental İcra Kurulu, Powertrain bölümünün (gelecekteki isim: Vitesco Technologies) bölünmesi ve ardından borsaya kote olma olasılığını göz önünde bulundurmaya karar verdi. Bu inceleme, şirketin potansiyel kısmi halka arzına yönelik hazırlıklarını paralel olarak sürdürecek. Bu, Continental için daha fazla manevra odası yaratır, güç aktarma organlarının elektrifikasyonuna ve 2020’de potansiyel bir kısmi halka arz alanını çevreleyen tahmin edilmesi zor koşullara doğru hızlanma eğilimi gösterir. Bu seçeneğin gözden geçirilmesinde ayrıca Tam bir kesinti olasılığı. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu, inceleme tamamlandıktan sonra fiili uygulamaya ilişkin bir karara varacak. ”

Güç aktarma pazarının zorlu bir hale geldiği görülüyor (dizelin solması, 48 V hibritlere geçme, takılabilir hibritler ve elektrikli arabalar ve daha fazlası için elektrifikasyon). En azından kısmen Continental’in hamlesinin, elektrifikasyonun güç aktarma pazarını nasıl bozduğunun işaretlerinden biri olduğunu tahmin ediyoruz.

Güç aktarma organı başkanı Andreas Wolf şöyle dedi:

Böylesine uçucu ve dinamik bir ortamda sonraki adımlarla ilgili hızlılık ve yüksek derecede bağımsızlık ve esneklik istiyoruz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + four =