Kapat

Daimler-BYD Denza Concept X’i Tanıttı 2020’de Üretime Başladı

Daimler-BYD’nin ortak girişimi, 2020 yılının başlarında Çin’de piyasaya sürülmesi planlanan Denza Concept X BEV / PHEV’i açıkladı.

Daimler – BYD’nin ortak girişimi olan Shenzhen BYD Daimler New Technology Co. tarafından 2010 yılında kurulan Çin Yeni Enerji Aracı markası Denza, 2019 Shenzhen-Hong Kong-Macao’da yeni bir konsept modeli olan Denza Concept X’i tanıttı.

Bu, 2020 başından itibaren iki versiyonda bulunabilecek 7 koltuklu SUV : hepsi elektrikli ve plug-in hibrit.

Tamamen elektrikli versiyon 500 km (311 mil) menzile sahip ve 5 saniyeden az bir sürede 0 ila 100 km / sa (62 mil / saat) hıza ayarlanmış.

Önceki tek Denza modelinde olduğu gibi BYD’nin de bataryaları sağladığını tahmin ediyoruz. Diğer yandan tasarım, “Styled by Mercedes-Benz” işaretini bırakan Daimler tarafından yapıldı. Denza Konsept X gerçekten şık (yan dikiz aynaları yok) ve modern görünüyor. NIO ES8 için büyük bir rakip olabilir.

Denza’ya göre, konsept modelin % ​​90’ı üretim modelinde uygulanacak.

Aşağıda görüntüleri, canlı fotoğrafları ve video tanıtımlarını bulabilirsiniz:

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir