Kapat

Daimler, İçten Yanmalı Motoru Geliştirmesini Tamamladı: Elektrikli Otomobillere Tam Odaklanacak

Gelecek elektrikli olacak

Daimler, benzin motorlarının gelecekteki tüm gelişimini durdurduğunu açıkladı. Firma sadece bundan sonra elektrikli otomobillere odaklanacak. Bu, Mercedes-Benz‘in aynı yaklaşımı benimsemesi anlamına geliyor.

Gelecek elektrik altında. Bunu hepimiz biliyoruz ve bu Daimler’i şimdi de sadece gelecekteki araçlar için elektrikli tahrik konumuna getirdi.

Daimler şu anda E- ve S-Serisi için yeni sıralı altı silindirli motor ve SUV’lar gibi çeşitli modellerde piyasaya sunulan en yeni nesil içten yanmalı motorları getiriyor – bu nesil de sonuncu olabilir.

Auto Motor und Sport, bu haberin Daimler’in geliştirme şefi Markus Schaefer’den geldiğini, bunun da Daimler’in yol haritasının şu anda planın değişebileceğini kaydetmesine rağmen gelecekteki benzinli motor gelişimi için bir planı olmadığını öne sürdüğünü söylüyor. 

Daimler, Mercedes-Benz ile birlikte elektrikli araçlara çok çaba sarf etti. Daimler, geniş ticari araç serisiyle, minibüslerden küçük kamyonlara ve hatta büyük platform ve otobüslere kadar geniş bir elektrikli araç teklifine sahip.

Bu arada Mercedes-Benz, yavaşça elektriğe geçiyor. EQC elektrikli SUV ile başlayacak ve EQB ve EQS gibi diğer araçlarla devam edecek.

Ve elbette Smart var. Yakında Geely’ye teslim edilmekle birlikte, Smart şimdi tamamen elektrikli bir markadır .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir