Kapat

Dikkatli Olun, Bazen Tesla Otopilot Beklendiği gibi Çalışmıyor

Birçok yönden harika bir sistem, ama hala mükemmel olmaktan uzak

Tesla Autopilot bugün pazardaki en çok konuşulan ve yarı özerk sistemdir. Bu olasıdır çünkü otomobil üreticisinin tüm global araç filosunda beta modunda çalışıyor.  Tesla bu konuda yazılım güncellemelerine devam ediyor. Bununla birlikte, Autopilot’un bazı sürücülerin yapmasını beklediklerini yapamadığı durumlar vardır.

Yukarıdaki videodan görebileceğiniz gibi, Autopilot’taki Tesla Model 3 otoyolda durmuş trafiği tespit etmiyor. Muhtemelen, trafiğin çoğu zaten tam olarak durmuş durumda ve Model 3 bir köşeye yuvarlanıyor. Otomobil köşeyi temizlediğinde, sürücünün kontrolü ele alması gerekiyor, çünkü Autopilot doğrudan trafik durduğunu bilmiyor.

Buradaki en önemli paket servisi Tesla Autopilot’un bir şey yapmasını bekleyemezsiniz. Elbette, çoğu durumda, tutarlı bir şekilde performans gösterecek. Tesla’nızı Autopilot’ta ne kadar çok kullanırsanız, teknolojinin güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varırsınız. Yine de, fazla rahat olmamak ve teknolojinin hatasız olmadığına güvenmek çok önemlidir. 

CEO Elon Musk’a göre tam otomatik sürüş yeteneği yakında geliyor ancak kesinlikle aşılması gereken zorluklar var. Ancak, kavşaklara ve park yerlerine en büyük zorluk olarak işaret ediyor. Peki ya otoyolda böyle sorunlar olursa? Tesla’nın yakında tam otomatik sürüş kabiliyeti kazanacağını düşünüyor musunuz?  Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir