Kapat

Drako GTE Çakıl Plajında ​​Ortaya Çıktı: Fisker Karma’ya Çok benziyor

Drako Motors, yarış pistlerinde en hızlı karayolu yasal EV’leri arasında olma potansiyeli olan ilk modelini açıkladı

Tamamen elektrikli kırmızı Drako GTE süper vagonu 2019 Pebble Beach Concours D’Elegance’deki öncülerden biriydi ve şovdaki birkaç yeni BEV’den biriydi.

Drako Motors‘a göre GTE, Fisker Karma’nın şasi yapısını kullanıyor – bu yüzden yeni panellerde bile yine de hibrit Karma’yı biraz hatırlatıyor.

İz odaklı GTE’nin en güçlü noktası 90 kWh batarya ile çalışan tork vektörlü 900 kW dörtlü motor güç aktarma organları gibi görünüyor.

“Fisker’den bir şasi yapısı özellikle platform, inanılmaz bir büyük coupe’nin yapısal ve tasarım kriterlerini karşıladığından GTE için özel olarak seçildi. Uzun dingil mesafesi, dört yolcunun yanı sıra, GTE’nin dört motorlu güç aktarma organı ve zemine monte edilmiş bataryayı da barındırıyor. “

Drako GTE

Drako Motors 2020’den itibaren 1.25 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ile 25 GTE üretmeyi planlıyor .

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir