Kapat

DrivingElectric Audi E-Tron Quattro’dan Etkilenmedi

DrivingElectric, Audi‘nin ilk elektrikli otomobiline ilişkin kararını verdi. Ve Alman üretici bundan hoşlanmayacak.

Rakiplerinizden pazara daha geç vardığınızda yapabileceğiniz en iyi şey diğerlerinden daha iyi bir ürün veya hizmet sunmaktır. Yine de Tesla Model X, 2015 yılında sunuldu ve şimdiye kadar kimse onu yenemedi. Oraya en yakın olan Jaguar I-Pace gibi görünüyor ancak Mercedes-Benz de EQC‘yi denedi. DrivingElectric’in bu incelemesine göre Audi’nin 95 kWh batarya paketiyle bile E-Tron Quattro’ya girişimi yeterli değil.

Vicky Parrott’un incelemesi, E-Tron’un Lansman sürümündeki diğer elektrikli SUV’lardan daha pahalı olduğunu hatırlıyor. Bu, 82.310 £ tutarındayken, Tesla Model X Long Range, 31.200 milyon vaat aralığında, 82.200 £ karşılığında teklif edildi. Audi’nin vaat edilen aralığı 248 mil.

Gerçek şu ki bu sayılar – WLTP’ye göre ölçülmüş – gerçek hayat kullanımında her zaman daha düşüktür. Video sunucusu E-Tron’un iyi koşullarda sadece 200 mil yürüdüğünü ve “oldukça sakin bir şekilde sürdüğünü” söyledi. 

Video, Audi’nin elektrikli SUV’sunun güçlü yönlerini göstermeye devam ediyor ve ayrıca bazıları en uygun olmayabilir.

YouTube’da DrivingElectric üzerinden video açıklaması :

Audi e-tron, Alman markasının ilk saf elektrikli SUV’sidir ve kağıt üzerinde zemine koşmuş gibi gözüküyor. 248 mil menzil vaat ediyor, çift elektrik motorları tarafından sağlanan bir kuyruklu 402bhp. Peki rakipleriyle nasıl kıyaslanıyor? Vicky Parrott araştırıyor …

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − ten =