Kapat

Ducati E Rossa, Elektrikli Bisiklet Konsepti Kullanıcılara Tanıtıldı

Öğle yemeği paranı saklasan iyi olur.

Elektrikli motosikletlerden bahsettiğimiz zaman onlar hakkında iki şey konuşuruz: Bizi çeşitleri hakkında ne kadar endişelendiriyorlar ve bireysel teknolojik gelişmelerinin ne kadar etkileyici olabileceğini düşünüyoruz. Tasarım tartışmaları açıkça ortaya çıkıyor, ancak e-bisiklet ihtiyaçlarının hiyerarşisinde her zaman en üst düzeyde değiller. Neredeyse işlevin form üzerinde daima öncelikli olmasını bekliyoruz.

Citroën’in üst düzey tasarımcısı Romain Gauvin, mesleğindeki birçok kişi gibi olabileceklerin olanaklarını araştırmak için yeni konseptler oluşturmayı seviyor. Gerçekten tutkulu bir elektrikli motosiklet görmek istedi, bu yüzden Ducati è rossa monoposto dediği şey için bu şaşırtıcı tasarımla geldi 

İlk bakışta, beni biraz Tron: Legacy -era ışık döngüsünün aklına soktu, sadece sürücü zaten bisiklet üzerinde duruyordu.. 

Şık ve muhtemelen isteyebileceğiniz tüm retro-gelecek stil notları bu motosiklette toplanmıi. Geçmiş yarış stilinden bahseden ancak günümüzde sağlam bir şekilde topraklanmış halde tutmak için bol miktarda karbon fiberden oluşan kıvrımlı eğriler. Monoposto eyeri, sizi hayatınıza kalacağınız hiçbir şeye benzemeyen bir zıplamaya ve bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor. Bu arada, bu tasarım mevcut elektrikli araç aküsü çözümlerinin hantal doğasını gizlemeye çalışmaz. Bunun yerine, onları kucaklar ve hatta onları inanılmaz derecede görsel olarak hoş bir şekilde birleştirir. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 1 =