Kapat

E-Car Club Elektrikli Araçlar İngiltere’de Vandallar Tarafından Hedef Alındı

Solihull’da E-Car Club çevre dostu sürüş paylaşım programı, vandalizm nedeniyle sona erdi.

İngiltere merkezli elektrikli araba paylaşım şirketi E-Car Club, geçtiğimiz günlerde Solihull’a genişledikten sonra büyük bir aksama yaşadı. Aralık ayından bu yana, 18 Renault ZOE, bir saat ila birkaç gün arasındaki süreler için kiralamaya hazırdı. Programın başlatılması, sıfır karbonlu bir ekonomiye yönelik Solihull Council, Solihull Community Housing (SCH) ve EIT Climate-KIC tarafından desteklendi. 

Ne yazık ki, sorun çıkaranların ve milletvekillerinin herkes için onu mahvetmeleri uzun sürmedi. Vandallar, sürüş paylaşımı veya elektrikli araçlar gibi şeylerle ilgilenmediklerine açıkça karar verdiler. Keşke araçlar , suçluları yakalamaya yardımcı olacak bir tür nöbet kipine sahip olsaydı.

E-Araba Kulübü sözcüsü Birmingham Live’a verdiği demeçte, “Vandalizmin yol açtığı olağanüstü hasar seviyeleri nedeniyle E-Araba, araçları kaldırmak ve Solihull planının çalışmasını askıya almak zorunda kaldı .

“EIT Climate-KIC (projeyi kısmen finanse eden), yerel polisle yapılan görüşmelerin ardından ve Europcar güvenlik ve risk ekipleri ile plan için hasarın risklerini ve maliyetlerini dahili olarak değerlendirdikten sonra, yeniden değerlendirilmeyecek kadar yüksek risk olarak kabul edildi. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir