Kapat

Ekim Ayında Gösterilecek Küçük Tam Elektrikli Lexus Kavramı

Melezler markanın çekirdeği olmaya devam ediyor, ancak hepsi de elektrikli modeller olacak.

Lexus, elektrikli arabalara karşı yıllarca gönülsüz olduktan sonra, nihayet şehir kullanımı için küçük bir elektrikli hatch kavramı üzerinde çalışıyor.

En son söylentilere ve önceki raporlara göre, yeni EV konsepti Ekim ayında Tokyo Motor Show’da tanıtılacak.

Tasarım stili, 2015’ten itibaren LF-SA konseptinden ilham alabilir:

Lexus LF-SA kavramı

Lexus başkan yardımcısı Koji Sato, Autocar’a “Geleceğimizin bu tasarıma benzediğini düşünüyoruz” dedi.

Kesin olan bir şey var – ızgara Lexus’tan elektrikli otomobillerde kaybolmayacak, en azından tamamen değil çünkü bu bir kişiliğin temsili, otomobilin yüzü ve marka kimliğinin bir parçası.

Lexus tasarım patronu Koichi Suga şöyle dedi:

“Soğutma hala yenilenerek gerçekleşmeli. Mil ızgarası aynı zamanda kişiliğin bir temsilidir ve arabanın yüzüdür, bu yüzden marka kimliğinin gerçekten gerekli bir parçası. Ama bir EV olduğu için [müşteriler] de bekleyecekler. Fütüristik bir şey, daha geleneksel olmayan bir şey. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + 4 =