Kapat

Electrify America Mobil Uygulamayı Başlattı, Yeni Fiyatlandırma Planları Sunuyor

Yeni fiyatlandırma planları ve mobil uygulama artık yüklenebilir

Geçen ay, Electrify America, Reston, Virginia merkezlerinde bir teknoloji atölyesi düzenledi ve EV şarj ağının ilerleyişini rapor etmek için oradaydı. Çalıştay sırasında bir mobil uygulamanın “çok yakında” piyasaya sürüleceğini ve Electrify America’nın yeni bir fiyatlandırma yapısının yanı sıra iki farklı üyelik planı sunacağını öğrendik. 

Sözlerine uydular ve tam olarak bir ay sonra, uygulama şimdi indirilebiliyor (Android ve iOS) Fiyatlar eyaletten eyalete değişir, en azından kısmen oradaki elektrik maliyetine bağlı olarak varsayıyoruz, ancak kesin değil. 

App ile uğraşırken, sadece iki farklı fiyat tarifesi buldum ve eyaletlerin çoğuna baktım. Fiyatlar dakika başına 0,15 ile 0,99 ABD Doları arasında değişmektedir:

                      EA Geçiş (0 $ / ay)              EA Geçiş + (4 $ / ay)

1-75 kW $ .21 veya dakika başına .25 $ .18 $ veya dakika başına .15 $

1-125 kW $ .58 veya dakika başına .69 $, .42 $ veya dakika başına .50 $

1-350 kW $ .89 veya dakika başına .99 $ .60 $ veya dakika başına .70 $

Electrify America’nın belirli bölgeler için elektrik maliyetini daha doğru bir şekilde göstermesi için gelecekte dakika başına maliyeti daha da ayarlayacağı açık değildir. Bugün olduğu gibi kesinlikle daha basit ancak daha fazla fiyat farkı olması gerekiyorsa anlaşılabilir çünkü elektrik fiyatları ülke genelinde büyük farklılıklar gösteriyor. 

İki plana gelince, Electrify America Pass planının aylık ücreti yoktur ancak her bir ödeme oturumuna 1.00 $ oturum ücreti eklenir. Bu plan, yalnızca Electrify America ağını arada sırada, belki de ayda bir veya en fazla iki kez kullanacak olanlar için anlamlı olabilir. 

Ağı daha sık kullanacak olanlar için, Electrify America Pass + daha iyi bir seçenek olacaktır. Aylık 4.00 dolar üyelik ücreti var ancak 1.00 dolarlık oturum ücreti feshedildi. Ek olarak, dakikada şarj etme maliyeti de % 20 oranında azaltılmıştır. 

Electrify America’nın Başkanı ve CEO’su Giovanni Palazzo, “Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz ve EV şarj etme deneyimini geliştirmek için sürekli yenilik yapıyoruz” dedi. “Yeni üyelik planları, düşük fiyatlandırma ve bizimle şarj etmeyi her zamankinden daha kolay hale getiren bir mobil uygulama sayesinde, artan sayıda tüketicinin bir sonraki aracını EV satın almayı düşüneceğine inanıyoruz.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir