Kapat

Electrify America, Porsche Taycan’ı 800V ve 270 kW ile Şarj Ediyor

Evet, bu resmen bir ilk.

Daha geçen hafta, Electrify America ve Porsche birlikte tarih yazdılar. Porsche Taycan’ın 4 Eylül 2019’da resmi olarak başlatılması sırasında Electrify America (EA), DC hızlı şarj ağının inanılmaz yeteneğini ortaya koydu.

Taycan’ın 800 volt mimarisini kullandığını defalarca bildirdik. EA’nın halka açık hızlı şarj cihazları, 350 kW’a kadar şarj etme potansiyeline sahiptir.

Taycan, Niagara Şelaleleri’ne 250 kilometrelik bir yolculuk yaptı ve Bloomsburg, PA istasyonunda EA’nın ağına bağlandı ve etkileyici 270 kW ile şarj edildi. Yolcu EV’lerine gelince bugüne kadarki en hızlı şarj hızıdır.

Basın açıklamasına göre, Taycan yüzde 5’ten yüzde 80’e kadar şarj edildi. Bunu sadece 22.5 dakika içinde yaptı. Bu açıklama, Electrify America ve Porsche North America’nın bunu önceden planladığını ve sonuçların mümkün olduğundan emin olmak için önceki testleri yaptığını açıklıyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir