Kapat

Elektrik MINI Cooper SE Bir Uçak Römorkörü Olarak Hareket Etti: Video

MINI Electric: “Gürültüsüz, emisyonsuz ama çok güçlü”. 2019 kasım ayından itibaren üretimde.

MINI, MINI 3 kapısına dayanan ve tamamen elektrikli üretilen ilk serisi ile bir medya kampanyası başlatıyor.

Şirket, Frankfurt havaalanında bir uçak römorkör rolünde, elektrik MINI Cooper SE’nin seriye yakın prototipli bir video klibi (önce yeni bir seriden önce) piyasaya sürdü. 150 ton ağırlığa sahip Boeing 777F yük uçaklarını çekme kabiliyeti, elektrik MINI’nin gücünün altını çiziyor, ancak asıl ürünün çekme çubuğu alacağını garanti edemeyiz.

Halka açık açıklama Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarında yapılabileceğinden Frankfurt’un tesadüfi olmadığından şüpheleniyoruz. Kasım ayında, araba Oxford, İngiltere’de üretilecek.

Ne biliyoruz ve ne bekleniyor:

  • beklenen isim Cooper SE
  • 2019 için planlanan açıklanması
  • 2019’dan bu yana Güney İngiltere’de Oxford’da üretim
  • pilleri ve elektrikli aktarma organlarını barındıracak şekilde uyarlanmış MINI üç kapılı hatchback ve UKL1 platformuna dayalı
  • menzili 200 mil (320 km)
  • elektrik motoru muhtemelen 135 kW (BMW i3S’den)

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir